Majówka na Podłężu

Sep 6, 2017 | Mateusz

Majówka na Podłężu

21 maja w parku na Podłężu odbył się pierwszy bieg w ramach Jaworznickiego Grand Prix Biegów Patriotycznych organizowany przez Jaworznicką Inicjatywę Narodową.


21 maja w parku na Podłężu odbył się pierwszy bieg w ramach Jaworznickiego Grand Prix Biegów Patriotycznych organizowany przez Jaworznicką Inicjatywę Narodową. Około stu biegaczy biegło osiem kilometrów, by oddać hołd Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Ponadto dla najmłodszych odbył się bieg na dystansie 650m. Imprezą towarzyszącą temu wydarzeniu był Piknik Rodzinny.

Sam piknik rozpoczął się o godz. 15:00, a biegacze wystartowali godzinę później. Pogoda dopisała wszystkim uczestnikom imprezy. Na samym pikniku towarzyszyły nam liczne atrakcję takie jak pokazy Pawła Nowaka grającego w „Zośkę”, pokaz ratownictwa drogowego prezentowany przez OSP Dąbrowa Narodowa czy prelekcja Muzeum Miasta Jaworzna na temat Rotmistrza Witolda Pileckiego. Po pierwszych atrakcjach przyszedł czas na rozgrzewkę przed biegiem, prowadzoną przez trenerkę Annę Patuchę. Gdy zawodnicy wystartowali, rozpoczęły się pokazy rycerskie prezentowane przez Bractwo Rycerskie Ziemi Jaworznickiej. Odbyła się też kolejna prelekcja, tym razem prowadzona przez Straż Miejską, na temat bezpieczeństwa. W tym czasie biegacze dotarli do mety, gdzie miało miejsce wręczeniepucharów zwycięzcom, w kategorii mężczyzn są nimi: 1.Przemysław Koziarz 2.Michał Piwoński 3.Roch Pająk. W kategorii kobiet: 1.Emilia Stańkowska 2.Marzena Musiał 3.Teresa Szozda.

Po uhonorowaniu biegaczy odbył się następny pokaz rycerski oraz bieg dla najmłodszych, w którym każdy mógł zdobyć medal. Następną atrakcją była pierwsza część zabawy z nagrodami, w której można było zdobyć wiele cennych nagród. Odbyły się również występy taneczne zespołu INSIDE a zaraz po nim kolejne losowanie nagród. Muzyka DJ Martina wraz z prowadzącą zabawę Żaną, umiliła całość imprezy. Nie zapominajmy również o innych atrakcjach takich jak prezentacja stoiska PCK, gry i zabawy dla najmłodszych organizowane przez Świetlicę Środowiskową pod Kolegiatą oraz ATuTu, dmuchane zamki, przejażdżka na koniu dzięki Towarzystwu Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie, strzelnica ASG przygotowaną przez MilitarnaPolska.pl i wiele innych. W przerwach między tymi licznymi atrakcjami można było zjeść kiełbaskę oraz grochówkę, a dla łasuchów znalazło się stoisko z watą cukrową, goframi i innymi smakołykami. Na zakończenie odbyła się trzecia, a zarazem ostatnia zabawa z nagrodami.